fbpx

Zabiegi pozostałe

Depilacja - Woskowanie ciała


Nadmiar owłosienia był problemem kobiet już w czasach starożytnych. Tam też powstał najstarszy sposób usuwania włosów, który stosuje się do czasów współczesnych. Mowa tu o depilacji woskiem. Obecnie mamy wiele technik, pozwalających nam na pozbycie się owłosienia, lecz mimo rozwoju technologii część osób pozostaje przy tradycyjnym woskowaniu.

Stosowanie ciepłego wosku jest wyjątkowo skuteczne. Wyrywa dużą część włosów wraz z cebulkami, dzięki czemu ich wzrost jest wolniejszy niż w przypadku innych metod. Zabieg należy powtarzać co 3-6 tygodni, zależnie od naszego organizmu.

Przed woskowaniem nie używamy żadnych balsamów, kremów ani olejków, bo mogą zepsuć cały efekt. Dzień wcześniej warto zrobić peeling, z uwagą na to by nie podrażnić ciała. Włoski powinny mieć długość co najmniej ok. 3-5 mm. W przypadku krótszych, depilacja może okazać się nieskuteczna.

Woskowanie ma liczne zalety:
• pozwala na szybkie pozbywanie się owłosienia z dużych partii ciała
• można stosować je na każdym obszarze wymagającym depilacji
• częste wykonywanie zabiegów znacząco osłabia włoski
• niewielki koszt
• skóra po zabiegu jest znacznie gładsza niż w przypadku użycia zwykłej maszynki do golenia

Pielęgnacja oka


Regulacja brwi

Właściwa regulacja brwi może sprawić że twarz nabierze nowego wyglądu. Odpowiednio wymodelowane brwi nadają kobiecie charakteru, podkreślają naturalny kontur twarzy i doskonale współgrają z codziennym makijażem. Oko wygląda na bardziej otwarte. Zarośnięte a często też zrośnięte brwi zasłaniają oko i powiekę nadając twarzy smutny wygląd.
Regulację brwi można wykonać przy pomocy pęsety lub wosku.

Henna brwi

Farbowanie henną jest jedną z trwalszych i szybkich metod upiększania oprawy oka. Henna jest barwnikiem pochodzenia naturalnego i do farbowania brwi używa się henny w kilku różnych odcieniach, które są odpowiednio dobrane do typu karnacji. Dzięki hennie możesz pogłębić spojrzenie i wyostrzyć rysy twarzy. Efekt zabiegu utrzymuje się co najmniej 2-3 tygodnie.

Henna rzęs

Henna rzęs jest trwałym sposobem na subtelne podkreślenie oprawy oczu. W przeciwieństwie do tradycyjnego makijażu kolor nie spływa i nie wymywa się tak szybko. Efekt henny utrzymuje się ok. 3-4 tygodni. W tym czasie śmiało można korzystać z sauny, basenu, słońca nie martwiąc się o rozmazany makijaż. Henna rzęs jest szczególnie dobrym rozwiązaniem dla osób posiadającym jasne włoski. Farbowane rzęsy wyglądają bardzo naturalnie.

Przedłużanie rzęs

Zabieg przedłużania rzęs to przede wszystkim wygoda i oszczędność czasu. Najpopularniejsza metoda polega na doklejaniu rzęs syntetycznych do naturalnych.
Już dziś możesz uatrakcyjnić swoje spojrzenie, bez konieczności codziennej aplikacji tuszu i czasochłonnego makijażu oka.

Aplikacja rzęs wykonywana jest metodą „jeden do jednego” gdzie przykleja się do jednej rzęsy naturalnej jeden włosek syntetyczny. Rzęsy wykonane są z syntetycznego jedwabiu, dzięki czemu są sprężyste, lśniące i wyglądają bardzo naturalnie.
W zależności od długości własnych rzęs i oczekiwanego rezultatu, rzęsy dobierane są bardzo indywidualnie. Na jedną powiekę można przykleić od 70 do 120 rzęs. Włoski mają różne długości (od 8 do 14 mm).

Rzęsy wypadają zgodnie z biologicznym rytmem wzrostu naturalnych rzęs (naturalny cykl wzrostu włosków rzęs wynosi 60-90 dni). Dla utrzymania odpowiedniej długości i zagęszczenia rzęs, zaleca się zabieg uzupełnienia co 2- 4 tyg, gdyż w trakcie zabiegu nie jest się w stanie precyzyjnie określić w jakiej fazie wzrostu jest aktualna rzęsa. Syntetyczne rzęsy przyklejane są na włoski o średniej długości, aby wykluczyć obciążenie rzęs nowo rosnących. Włoski przyklejane tą metodą są odporne na wodę.
Efekt zabiegu jest tak spektakularny, że zdecydowana większość Klientek rezygnuje ze stosowania maskary. Jeżeli jednak Klientka ma potrzebę stosowania tuszu, powinien on być beztłuszczowy. Resztę makijażu oka wykonuje się bez zmian, tylko że do demakijażu należy stosować removery beztłuszczowe.

Rzęsy syntetyczne można nosić długotrwale, nawet przez kilka lat.
Nigdy nie należy zdejmować rzęs samodzielnie. Jeśli z jakiegoś powodu Klientka chce usunąć syntetyczne włoski musi to zrobić profesjonalnie w gabinecie, mamy wtedy gwarancję nie uszkodzenia naszych naturalnych rzęs.

Pielęgnacja stóp


Klamry na wrastające paznokcie

Problem wrastających paznokci dotyczy osób w każdym wieku. Bolesne rany, które powstają w wyniku wrastania paznokci są bardzo uciążliwe. Do niedawna jedyną metodą leczenia było usunięcie całej płytki paznokcia lub jego części. Chirurgiczne zrywanie wrastającej płytki paznokciowej należy do przeszłości. Nie dość że jest to metoda bolesna, to bardzo często nowy paznokieć ponownie odrasta nieprawidłowo. Zanim dopuścimy do tak ekstremalnej sytuacji, możemy pomóc sobie mniej inwazyjnymi a skutecznymi metodami leczenia.
Pierwsza z metod to założenie klamry korygującej. Pozwala ona na skorygowanie nawet bardzo zdeformowanych paznokci. Założenie klamry przynosi natychmiastową ulgę w cierpieniu.

Zabieg rozpoczyna się od delikatnego zeszlifowania odpowiednim frezem powierzchni płytki paznokciowej ale tylko w miejscu gdzie będzie nakładana klamra. Za pomocą szablonu dobierana jest wielkość klamry. Następnie oczyszcza się i odtłuszcza płytkę paznokciową oraz nanosi na nią specjalny preparat wysuszający. Na tak przygotowanym paznokciu można umieścić klamrę. W przypadku zaawansowanej fazy wrastania paznokci, razem z klamrą zaleca się zastosowanie rurek protekcyjnych.

Tamponada

Tamponada – to najstarsza i najprostsza metoda korekty paznokcia wrośniętego, polegająca na założeniu specjalnego opatrunku pod boczne brzegi płytki paznokciowej. Natychmiast łagodzi bóle związane z wrastaniem paznokcia. Często stosowana u dzieci zapobiega wrastaniu paznokcia. Tamponadę należy stosować przed i po nałożeniu klamry korygującej.

Rurki protekcyjne

Stosowanie rurek korekcyjnych zaleca się przy brzegowym ucisku płytki paznokciowej na wał paznokciowy najczęściej w sytuacji gdy doszło do złego obcięcia paznokcia tzw. „na okrągło”. Brzeg paznokcia umieszcza się w przeciętej wzdłuż rurce i zabezpiecza masą do rekonstrukcji paznokcia. Rurka zapobiega drażnieniu naskórka i pozwala na bezpieczny wzrost paznokcia bez uszkadzania wału paznokciowego.

Usunięcie odcisków, modzeli, nagniotków

Usuwanie odcisków polega na łyżeczkowaniu frezem próżniowym nadmiernej ilości zrogowaciałego naskórka a następnie na wygładzeniu skóry za pomocą frezów ściernych.
Cała procedura jest bezbolesna i po zabiegu można powrócić do codziennych czynności.

Facebook