fbpx

Zabiegi pozostałe

Depilacja - Woskowanie ciała


Nadmiar owłosienia był problemem kobiet już w czasach starożytnych. Tam też powstał najstarszy sposób usuwania włosów, który stosuje się do czasów współczesnych. Mowa tu o depilacji woskiem. Obecnie mamy wiele technik, pozwalających nam na pozbycie się owłosienia, lecz mimo rozwoju technologii część osób pozostaje przy tradycyjnym woskowaniu.

Stosowanie ciepłego wosku jest wyjątkowo skuteczne. Wyrywa dużą część włosów wraz z cebulkami, dzięki czemu ich wzrost jest wolniejszy niż w przypadku innych metod. Zabieg należy powtarzać co 3-6 tygodni, zależnie od naszego organizmu.

Przed woskowaniem nie używamy żadnych balsamów, kremów ani olejków, bo mogą zepsuć cały efekt. Dzień wcześniej warto zrobić peeling, z uwagą na to by nie podrażnić ciała. Włoski powinny mieć długość co najmniej ok. 3-5 mm. W przypadku krótszych, depilacja może okazać się nieskuteczna.

Woskowanie ma liczne zalety:
• pozwala na szybkie pozbywanie się owłosienia z dużych partii ciała
• można stosować je na każdym obszarze wymagającym depilacji
• częste wykonywanie zabiegów znacząco osłabia włoski
• niewielki koszt
• skóra po zabiegu jest znacznie gładsza niż w przypadku użycia zwykłej maszynki do golenia

Pielęgnacja oka


Regulacja brwi

Właściwa regulacja brwi może sprawić że twarz nabierze nowego wyglądu. Odpowiednio wymodelowane brwi nadają kobiecie charakteru, podkreślają naturalny kontur twarzy i doskonale współgrają z codziennym makijażem. Oko wygląda na bardziej otwarte. Zarośnięte a często też zrośnięte brwi zasłaniają oko i powiekę nadając twarzy smutny wygląd.
Regulację brwi można wykonać przy pomocy pęsety lub wosku.

Henna brwi

Farbowanie henną jest jedną z trwalszych i szybkich metod upiększania oprawy oka. Henna jest barwnikiem pochodzenia naturalnego i do farbowania brwi używa się henny w kilku różnych odcieniach, które są odpowiednio dobrane do typu karnacji. Dzięki hennie możesz pogłębić spojrzenie i wyostrzyć rysy twarzy. Efekt zabiegu utrzymuje się co najmniej 2-3 tygodnie.

Henna rzęs

Henna rzęs jest trwałym sposobem na subtelne podkreślenie oprawy oczu. W przeciwieństwie do tradycyjnego makijażu kolor nie spływa i nie wymywa się tak szybko. Efekt henny utrzymuje się ok. 3-4 tygodni. W tym czasie śmiało można korzystać z sauny, basenu, słońca nie martwiąc się o rozmazany makijaż. Henna rzęs jest szczególnie dobrym rozwiązaniem dla osób posiadającym jasne włoski. Farbowane rzęsy wyglądają bardzo naturalnie.

Facebook