fbpx

Zabiegi na ciało

Masaż ciepłymi kamieniami pochodzenia wulkanicznego


Polecany jest przede wszystkim osobom przemęczonym i zestresowanym ponieważ łagodzi napięcie i zmęczenie mięśni. Szczególnie korzystnie wpływa na nasze samopoczucie po intensywnym wysiłku fizycznym. Ma na celu doprowadzenie do stanu relaksu i wyciszenia. Ciepłe kamienie pobudzają krążenie krwi co sprzyja lepszemu odżywieniu i dotlenieniu skóry.

Masaż ciepłymi kamieniami wywodzi się z zabiegów wykonywanych od setek lat na Dalekim Wschodzie. Opiera się na przekonaniu że wzdłuż kręgosłupa i mózgu znajdują się ośrodki energii zwane czakrami. Każda z czakr leży w sąsiedztwie jednego z gruczołów wydzielania wewnętrznego i stymuluje ich działanie. Szczegółowe mapy rozmieszczenia czakr na ludzkim ciele i łączących je meridianów używane są we wschodniej medycynie, przede wszystkim akupunkturze. Zgodnie z nimi rozkłada się też kamienie podczas masażu. Pod wpływem ciepła kamieni leżących w okolicach czakr i masażu polegającego na przesuwaniu ich wzdłuż meridianów w organizmie następuje odblokowanie przepływu energii. Ma to wpływ na lepszą jakość naszego życia emocjonalnego i duchowego oraz na znacznie lepsze funkcjonowanie narządów wewnętrznych.

Masaż bańką chińską


Masaż bańką chińską jest dobry na ujędrnienie brzucha, wymodelowanie sylwetki, zmniejszenie widoczności rozstępów a przede wszystkim na pozbycie się cellulitu. Bańkę stosuje się również w celu likwidacji bólów kręgosłupa czy dolegliwości mięśniowych. Bańka chińska ma wiele wspólnego z bańkami akupunkturowymi (leczniczymi), które stosuje się w medycynie ludowej w przypadku leczenia wielu dolegliwości.
Bańki chińskie wykorzystywane są m.in. do masażu leczniczo-relaksacyjnego ponieważ zmniejszają napięcie mięśniowe, które może powodować np. bóle kręgosłupa, a także uciskanie splotów nerwowych i stopniowe powstawanie dolegliwości całego ciała.

Masaż twarzy, szyi i dekoltu


Skóra twarzy to jedna z najdelikatniejszych części ciała. Wymaga więc szczególnie troskliwej pielęgnacji. Masarz twarzy jest świetną formą relaksu dla zabieganych i zmęczonych, dobroczynnie oddziałuje bowiem na receptory czuciowe skóry. W połączeniu z odpowiednimi kosmetykami, potrafi zdziałać cuda. Koi skórę twarzy, poprawia jej koloryt i doskonale dotlenia, uelastycznia i wygładza. Jest pomocny w walce z opuchlizną i workami pod oczami, odmładza rysy twarzy. Masaż kosmetyczny, jest doskonałą bronią przeciwko poszarzałej, obrzękniętej bądź odwodnionej skórze. Masaż zapewnia prawidłowy przepływ energii, usprawnia krążenie krwi i limfy, dzięki czemu działa ujędrniająco na skórę twarzy. Przy regularnym stosowaniu, jest nawet w stanie zapobiegać utrwalaniu zmarszczek, dzięki rozluźnieniu mięśni między brwiami, czy na czole. Jeśli do jego wykonania użyjemy tłustego kremu, zmiękczy naskórek i spowoduje usunięcie nadmiernych zrogowaceń, co w efekcie wygładzi skórę. Ważną cechą zabiegu jest też odblokowanie kanałów łojowych i potowych i pobudzenie gruczołów wydzielniczych skóry. Właściwie wykonany masaż twarzy doskonale przygotowuje skórę do przyjęcia kosmetyków i preparatów pielęgnacyjnych.

Masaż szwedzki


Masaż kojarzy się głównie z relaksem, odprężeniem, przyjemnością i luksusem. Tymczasem dobrze wiedzieć że masaż przynosi szereg korzyści zdrowotnych. Masaż szwedzki to najpopularniejszy i najczęściej wykonywany rodzaj masażu. Szcególnie gorąco polecamy go osobom, które po raz pierwszy decydują się na usługę masażu. Masaż ma za zadanie przywrócić naturalny tonus mięśniowy i znieść dokuczliwe napięcia z ramion i lędźwi. Głębokie opracowywanie mięśni wpływa korzystnie na metabolizm mięśniowy, poprawia się krążenie płynów międzytkankowych. Stosowany profilaktycznie w formie masażu całościowego podnosi ogólną sprawność fizyczną i umysłową. W stanach ciągłych napięć masaż szwedzki przynosi natychmiastową i długo odczuwalną ulgę, oraz ogólne odprężenie.

Facebook